Vyjádřuji se

• Co pro mě znamená přátelství?

29. října 2016 v 10:18 | #Ms-Nothing
Slovo ''přátelství'' může mít pro každého úplně jiný význam a význam slova ''přátelství'' může být ovlivněno životnímy zkušenostmi. Někdo, kdo má už několik let přátele se na přátelství bude dívat jinak než někdo, kdo byl přítelem zrazen. Přátelství jsou různá. Můžou být malá, velká, pravá nebo taky falešná.

Co znamená přátelství pro mě? Tím myslím opravdové přátelství. Ne to falešné, kdy se druhý tváří jako váš přítel a přitom vás za zády pomlouvá pokaždé, když uděláte chybu. Nepředhazuje vám vaše chyby den co den, protože mu to dělá děsně dobře a baví ho vás ponižovat a povyšovat se nad vámi. Nešije do vás kvůli každé maličkosti, ani se na vás nevykašle, když po něm chcete sevětší maličkost a přitom vy jste pro tu osobu udělali už tolik věcí. Nebo vám nezačne ze vzteku hnusně nadávat, protože si prostě potřebuje ulevit. Jo, přesně takové falešné přátelství jsem si prožila já. Celých 8 let a jen mě mrzí, že jsem pravou tvář toho člověka neprokoukla dřív měla bych o starost míň. Byla jsem pro tu osobu spíš jako citový boxovací pytel. Byla naštvaná a ejhle, už mi začala nadávat a podobně. Ale nad takovým falešným přátelstvím nemá cenu se hroutit ani trápit. Opravdoví přátelé si NEUBLIŽUJÍ! Stane se, že se nepohodnou. Každý jsme jiný člověk a nejde se shodnout a souhlasit vždy se vším. Ale jen kvůli tomu se spolu nepřestanou bavit. Přijmou odlišný názor toho druhého, respektují ho a baví se dál.

Trochu jsme odbočili od tématu, ale říkám vám takové falešné přátelství neudržujte, nemá to cenu. Nebo aspoň si takové lidi nepouštějte moc k tělu. Udržujte s nimi třeba kontakt, ale jen minimálně. Já osobně takové lidi už kolem sebe nechci a ani nemám. Stejnou chybu udělat už nechci :) Je prostě hodně lidí, co neví, jak se mají chovat k druhým. Nebo spíš neví, co to vůbec znamená opravdový přítel. Pro mě opravdý přítel je někdo, na koho se můžu spolehnout, bezmezně mu důvěřovat, můžu se mu se vším svěřit. Známe všichni to známé pořekadlo "V nouzi poznáš přítele"? Určitě jo. A naprosto výstižné. V těch nejhorších chvílích je tu pro nás, podpoří, vyslechne, pomůže, poradí a spoustu dalších věcí. S opravdovým přítelem se bolest dělí a radost násobí! ♥♥ Dokáže cítit s námi, když je nám do breku a raduje se, když se nám něco podaří. Opravdový přítel je prostě něco jako druhé já! Přesně tohle pro mě znamená přátelství! :)

• Facebook | Vyjádřuji se #001

11. října 2016 v 19:58 | #Ms-Nothing
Původně mělo být první téma, na které se vyjádřím, jiné .. na téma 'Závislosti'. Rozhodla jsem se téma změnit z důvodu, že téma 'Facebook' mi přišlo zajímavější než jsem původně zamýšlela. Určitě se k prvnímu zamýšlenému tématu časem taky vyjádřím :)


Myslím, že nemusím říkat co Facebook je, všichni tuhle bílo-modrou sociální síť znáte. Když tak zapátrám ve své paměti, když ještě facebook nebyl tak moc oblíbená sociální síť jako dnes, říkám si jak bylo všechno jiné. Lidi spolu venku mnohem víc komunikovali. Dneska vás někdo pozve ven a co ten druhý dělá po celou dobu, co jste spolu venku? Kouká do mobilu a datluje zprávy jednu za druhou a s vámi prohodí sotva pár slov. Příjde mi, že Facebook hodně ovlivnil komunikaci mezi lidma. Já osobně jsem člověk, co na Facebooku tráví hodně času. Snažím se to omezit a věnovat se jiným věcem. Přece jenom, co je na Facebooku tak důležitého? Vždyť se tam nic extra zvláštního neděje. Sledovat nové příspěvky vašich přátel? Snadný způsob jak se spojit s blízkýma lidma? Jiné výhody Facebooku mě nenapadají nebo jsem prostě slepá a nevidím je.

Co se týče příspěvků na zdi, je pochopitelné že se lidi chtějí pochlubit, že zažili tohle a tohle, byly támhle na výletě a takové, já to dělám taky, ale abych si na zeď psala všechno, co jsem za den dělala.. to opravdu ne. Příspěvky typu: ''právě jsem se napapal/a'', ''k obídku jsem měla kuře'', ''právě jsem se vyčůral/a''. Nad takovými příspěvky jen protočím oči a v duchu si řeknu ''A komu to cpeš?''. Podělit se o zážitky je jedna věc, ale dávat na Facebook, promiňte ten výraz, doslova každé ho**o je na hlavu. Teď si řeknete ''je jejich věc, co si tam dávají''. Člověk by si měl zachovat nějaké to soukromí i na tom Facebooku.

A dostáváme se pomalu k další věci, která mě na Facebooku rozčiluje. A to jsou fotky. Bože, některý fotky mě vážně dostávají a to nejen u holek, některý fotky kluků na Facebooku jsou taky něco. Holky mají na fotkách výstřihy pomalu až na břicho.. však jo, nejdůležitější je, aby byly vidět co nejvíc prsa a našpulená pusa.. jo to bude sexy a hodně klukům se to bude líbit a hlavně chci od nich hodně lajků. Bože -__- Nic proti výstřihům, ale co je moc to je moc. Já nevím lidi, ale kde je nějaká hrdost? Sebeúcta k sobě? Nechápu, jak někdo může někoho soudit podle fotek na Facebooku a ani toho dotyčného neznají, nic o něm neví. Ale holt, takový jsou lidi na Facebooku - někteří, zase nebudu všechny házet do jednoho pytle.

Fotit se skoro nahý a ukazovat veřejně velkou část svých intimních partií, o kterých by měli vědět jen ti dotyční, nebo maximálně jejich partneři s kterými chodí, mi příjde stejně na hlavu jako příspěvky typu: ''právě jsem se napapal/a'' o kterých jsem psala před chvílí. Bohužel se najde pár jedinců, co žijou jen Facebookem a ostatní je pro ně nedůležitý, vedlejší. Život je tam venku, ne za počítačem a rozhodně ne na Facebooku. Snad nejsem jediná, kdo si tohle myslí a kdo se na fotkách normálně usmívá a nefotí se 'polonahá' :D


Snad jsem nikoho neurazila. Řekla jsem čistě svůj názor a pár věcí, co mě na Facebooku štve nejvíc. Na tohle téma bych měla ještě dost co říct, ale už tak to je skoro slohová práce a představte si, jak by byl ten článek dlouhý, kdybych se vyjádřila ke všemu, co mě na Facebooku štve .. to by nebyl sloh, ale román. Doslova :D Zítra se můžete těšit na normální články, ne tak textově obsáhlé :D :)
 
 

Reklama