Čtu si

• Harry Potter a prokleté dítě | Čtu si #03

15. října 2016 v 9:18 | #Ms-Nothing
http://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303983/mid_harry-potter-a-proklete-dite-y3o-303983.jpgNázev: Harry Potter a prokleté dítě

Děj:
Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší.
Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Je osmým příběhem ze série o Harrym Potterovi a zároveň prvním, který se oficiálně dočkal divadelního zpracování.
(zdroj textu a obrázku: databazeknih.cz)

Co já na to:
Po dlouhé době držím knížku pevně v rukou :D Zvykla jsem si knížky spíše stahovat na internetu a kupuju si je málokdy. Nový díl Harryho Pottera a jeho divadelní zpracování je napsané moc pěkně. Ani nevím, jestli jsem od dílu očekávala víc nebo míň, každopádně se mi líbí a mám zase na týden či dva vystaráno s knížkama :D Na to, že má knížka nějakých 430 stránek, se to čte fakt dobře, žádné pidi písmenka.. prostě akorát velké :)

• Dračí oči: Čarodějka | Čtu si #02

4. října 2016 v 15:49 | #Ms-Nothing
Název: Dračí oči: Čarodějka

Děj:
Učit se tančit, vyšívat a jak být hezká? To není nic pro princeznu Elenu. Chce bojovat po boku bratrů a prožívat velká dobrodružství. Ani se nenaděje a její sen se začne stávat skutečností. Osudové setkání s rudým drakem Ašrakem změní malé princezně život. Musí opustit svůj domov a odjet k elfům do kouzelného lesa, kde se má naučit ovládat a hlavně skrývat magii, která jí koluje v žilách. Nejde však o žádnou prestižní školu pro mladé dámy... Dokáže Elena čelit všem změnám a nástrahám osudu, které na ni čekají? S pomocí mladého draka Charlika a svérázného přítele Michaela na to nebude sama. Bude to však stačit? Nepůjde totiž jen o ni, ale o budoucnost celého světa!

Co já na to:
Knížku nemám celou dočtenou, i když k tomu moc daleko nemám. Nebudu tedy hodnotit celou knížku, jen část, kterou mám už přečtenou. Řeknu vám upřímně, ze začátku se mi do téhle knížky extra nechtělo. Miluju fantasy knížky o upírech, vlkodlacích a já nevím co všechno nadpřirozeného ještě vůbec existuje. Začátek knížky jsem nějakou dobu louskala, trochu pomalejší rozjezd, knížka je ale svým způsobem zajímavá. Kdo je stejný milovník fantasy jako já a má rád takové témata jako jsou draci a elfové, tuhle knížku doporučuju :)

Vážně nechápu, jak jsem si to mohla myslet, ale u téhle knížky jsem trochu popletla názvy :D Místo prvního dílu (Dračí oči: Čarodějka) jsem začala číst díl druhý (Dračí oči: Černý jezdec). Byla jsem přesvědčená, že Čarodějka je díl druhý. Ještě že jsem si to ověřila a z druhého dílu přečetla jen dvě kapitoly, což není taková tragédie :D No jo, když se daří, tak se daří :D

• Otrávené Jablko | Čtu si #01

14. září 2016 v 19:00 | #Ms-Nothing
https://a.wattpad.com/cover/61806731-176-k877343.jpgNázev: Otrávené Jablko
Autor: Agracart
Obrázek/cover: Agracart

Úvodní slovo:
Tohle není pohádka se šťastným koncem.
O malířce, jež je pomstou poháněná.
Zpěvačce, co je prokletá krátkým životem.
A bizarní vraždě, která jim může být osudná!

Co já na to:
Hned po první kapitole mě tahle povídka nadchla. Z některých částí jsem byla trochu zmatená, než mi docvaklo o co jde. Můžu říct, že je to jedna z nejlepších povídek, které jsem zatím četla. A jsem ráda, že jsem na ní hned nazanevřela už jen kvůli tomu, že je to spíše takové depresivní. Je krásně napsaná a příběhy jednotlivých postav jsou skvěle promyšlené. Doporučuju, přečíst si ji mě se moc líbí a těšim se na další kapitoly a hlavně jsem zvědavá, jak to celé dopadne!
 
 

Reklama